Metody i formy edukacyjne

Ciekawi Państwa jak wygląda nasza oferta? Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas różnorodnymi metodami i formami edukacyjnymi.

Kraina baśni

Metoda oparta na pomyśle zanurzenia w świat bajek i baśni.
Unikalne zastosowanie adaptacji najpiękniejszych bajek i baśni Jana Christiana Andersena, Braci Grimm i innych i stworzenie metody, która wprowadza w tajniki języka angielskiego przy pomocy czegoś znanego i lubianego. Kompleksowe podejście do nauczania języka  tworzy mapę językową dziecka i uczy od razu angielskiego w środowisku naturalnym, dzieci nie uczą się tylko piosenek i wierszyków, ale również rozumieć całe teksty w j. angielskim.

Bogactwo środków dydaktycznych

Konkretnie opracowana metoda na cztery lata nauki

Dzieci, które miały angielski  prowadzony przez inną szkołę lub lektora nie stracą wiedzy, ponieważ w pierwszym miesiącu będziemy sprawdzać ich znajomość języka i dopasowywać do nich poziom nauczania w taki sposób, aby każde dziecko skorzystało jak najwięcej bez względu na stan swojej wiedzy.

System szkoleń dla lektorów, każde 5 minut zajęć jest opracowane a czas odpowiednio wykorzystany

Książki bajek i baśni

Czas pracy z książką to tylko 5 minut wprowadzania nowego materiału, zachęcamy rodziców, by brali książki do domu i też pracowali z płytą i książeczką słuchając bajek.

Płyty CD

Płyty nagrane przez native speakerów zawierają słownictwo wprowadzane na zajęciach, wierszyki, piosenki itd.  zawierają średnio jedną ścieżkę nowego materiału na jeden tydzień i rodzic słuchając płyty z dziećmi może mieć wpływ na edukację językową swojej pociechy.

Flashcards

Karty malowane  7 lat przez artystę plastyka, każda bardzo dopracowana, do gier i zabaw, utrwalania i wprowadzania słownictwa, przyciągają uwagę.  Tomasello, słynny badacz lingwista potwierdził w badaniach , że jak coś jest atrakcyjne i przyciąga wzrok to o wiele szybciej się tego nauczymy i na pewno zwrócimy na taki element uwagę. Ilustracje wprowadzają czytanie globalne, łącząc ze sobą  gesty i słowa ułatwiają zapamiętywanie nowopoznanych słów.

Galeria gier i zabaw

Dużo nowych gier i zabaw, które utrwalają słownictwo i stanowią bazę do dobrej zabawy, w świecie naukowym sceptycy, którzy nie wierzą w  nauczanie dzieci przyznają niepodważalny fakt, że chociażby dobre połączenia emocjonalne związane z nauką języka pozostają na całe życie i ułatwiają naukę później. Badania profesora Iluka z Białegostoku wykazały, że dzieci uczone tą metodą (poprzez gry i zabawy)   uważają, że nauka języka jest prosta i przyjemna.

Teatrzyk i lekcja pokazowa

Proces dydaktyczny będzie tak prowadzony, by na koniec roku dzieci same przedstawiły krótką inscenizację wyłącznie po angielsku.

NAJSZYBCIEJ ROZWIJAJĄCY SIĘ PROGRAM  7 lat działania 7000 dzieci i ponad 40 miast zachodniej Polski

Zajęcia programowe

Zajęcia podstawowe w ramach podstawy programowej zgodnie z rozporządzeniem MEN odbywają się codziennie i są prowadzone przez wychowawców w oparciu o plany pracy, opracowywane na podstawie programu nauczania w przedszkolu. Praca z dziećmi realizowana jest we wszystkich obszarach działalności edukacyjnej przedszkola.

W ramach czesnego organizowane są zajęcia:

• edukacyjne,
  • umuzykalniająco-rytmiczne,
  • plastyczne,
  • gimnastyczne,
  • kulinarne,
  • teatralne,
  • logopedyczne,
  • język angielski.

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe uzupełniają codzienną pracę dydaktyczną z dziećmi i podzielone są na dwie grupy:

1. Zajęcia gwarantowane w ramach opłaty czesnego:
  • edukacyjne,
  • umuzykalniająco-rytmiczne,
  • plastyczne,
  • gimnastyczne,
  • kulinarne,
  • teatralne,
  • logopedyczne,
  • język angielski.
  1. Zajęcia dodatkowo odpłatne:
  • warsztaty ceramiczne,
  • dodatkowy, drugi w tygodniu język angielski,
  • zajęcia taneczne (hip-hop, zumba, taniec towarzyski),
  • indywidualne zajęcia z logopedą,
  • wycieczki i wyjazdy poza przedszkole.