Przedszkole "Dzieciaki i My" mieści się w kameralnym, nowoczesnym lokalu, spełniającym wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny. Przywiązujemy dużą wagę do estetyki i funkcjonalności pomieszczeń, dlatego wnętrze przedszkola jest wesołe, kolorowe i zostało zaplanowane tak, aby zachęcić naszych wychowanków do dobrej zabawy i nauki. Do dyspozycji dzieci pozostają dwie przestronne sale z osobną toaletą i umywalnią, wyposażone w odpowiedni sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne.

Przedszkole "Dzieciaki i My" jest czynne przez cały rok kalendarzowy w godzinach od 7:00 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

W codziennej pracy z dziećmi nasi nauczyciele realizują programy nauczania zatwierdzone przez MEN oraz różnorodne metody i formy edukacyjne rozbudzające aktywność twórczą.

Kadra

Naszą kadrę tworzą nauczyciele z pełnymi kwalifikacjami pedagogicznymi, którzy z wielką odpowiedzialnością i  pasją będą towarzyszyć dzieciom na progu ich edukacji. Naszych nauczycieli  wychowawców w codziennej pracy wspierać  będą profesjonalni instruktorzy, prowadzący zajęcia dodatkowe.

"Wspomaganie rozwoju potrzebne jest wszystkim dzieciom, ponieważ wiele wskazuje na to, że dzieci rodzą się wielce utalentowane, ale są to zadatki, które trzeba umiejętnie rozwijać"
prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

Każdy dzień spędzony w naszym Przedszkolu w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji, wypełniony ciekawymi zabawami i zajęciami, przyczyni się do rozwoju wrodzonych talentów, osobowości i inteligencji Państwa dziecka. Naszym głównym celem jest stymulowanie oraz kształtowanie rozwoju każdego dziecka, zgodnie z jego możliwościami i umiejętnościami. Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry  pragniemy stworzyć bezpieczne, ciepłe i przyjazne miejsce dające możliwość wszechstronnego rozwoju dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem ich indywidualnych predyspozycji. Nie zapominamy także o nieodzownym elemencie towarzyszącym wiekowi przedszkolnemu, czyli o dobrej i pełnej radości ZABAWIE podczas uczęszczania do naszej placówki Uśmiech